Індекс ксенофобії

Американський соціолог Еморі Богардус розробив шкалу ксенофобії, тобто різкого несприйняття представниками однієї соціальної групи представників інших груп. Шкала доволі проста і будується на принципі ступеню допуску представників інших груп. Респондента запитують, чи готовий він дозволити представникам групи Х відвідувати свою країну, селитися в ній, стати колегами на роботі, сусідами, близькими друзями, членами родини. Не дозволити в’їжджати = 7, дозволити стати членом родини =1.

В Україні ступінь ксенофобії за цією методикою заміряють з 1994 року (КМІС). І ось які цифри отримали дослідники більш, ніж через півроку широкомасштабної війни: україномовні українці 2,22, російськомовні українці 2,74, поляки 2,95, канадці 3,51, американці 3,72, євреї 3,8, французи 3,96, німці 4,05, румуни 4,49, роми 5,08, білоруси 5,34, росіяни 6,39. 80% українців не дозволяла б росіянам навіть в’їжджати в Україну як туристам. Ось так росіяни і білоруси опустилися на саме дно рейтингу ксенофобії. Цікаво, чому так сталося? 

 


* на обкладинці використана ілюстрація Артема Гусева

Журналіст

Коментар

  • Дмитро

    14.12.2022

    Змішано все до купи. Американці поряд з євреями. Це дослідження за націями чи національностями ? Єврей не може бути американцем ? Роми не можуть бути румунами ? Чи євреї то громадяни Ізраїлю ?

Залиште коментар

fifteen − 3 =