Культурний релятивізм

Культурний релятивізм – це концепція, за якою погляди, цінності та дії особи слід розглядати крізь призму культури цієї особи, а не іншої культури. Її сформував американський антрополог Франц Боас. У 1887 році він писав: «Цивілізація не є чимось абсолютним, а… відносним, і… наші ідеї та концепції правдиві доти, доки існує наша цивілізація». Сам термін «культурний релятивізм» запровадив філософ Ален Лок.

Згідно з культурним релятивізмом, усі культури слід трактувати як рівні, незалежно від ступеня їхнього розвитку; цінності кожної культури відносні і виявляють себе тільки в рамках цієї культури; європейська культура – це один зі шляхів розвитку, нічим не вищий за інші культури. Культурний релятивізм не є, однак, детерміністичним. Отже, не всі культури проходять однакові етапи розвитку за однаковий проміжок часу. Деякі зупиняються на початковому етапі розвитку, а деякі перероджуються декілька разів.


Ми говоримо про медіа гігієну, критичне мислення, логіку і розвіювання стереотипів. Тут ми жартуємо і хуліганимо, малюємо смішні картинки, знімаємо веселі відео і співпрацюємо з найкращими, на нашу думку, авторами. Ми говоримо про складні теми, але не шукаємо простих рішень, а тільки просту і цікаву форму.

Залиште коментар

thirteen + 6 =