Радянські фіксовані ціни

В одному з попередніх матеріалів ми писали про “ковбасу по 2.20” в СРСР. Ця гастрономічна тема неабияк зацікавила вас, тож сьогодні продовжимо її розповіддю про м’ясо. Допоможе нам, як завжди, радянська преса. Відомо, що там публікували лише жорстко відцензуровані статті. Якщо в газеті писали про якусь проблему, то навряд чи говорили всю правду, показували лише вершину айсберга, вживаючи слова та фрази, на зразок “перегини на місцях”, “деякі недоліки” тощо. 

У вересні 1986 року газета “Молодь Україні” написала про суд над чоловіками, які перепродавали м’ясо в Києві. Купували в гастрономах за 1.9 крб, а продавали в “Кооператорі” на Бессарабці вже за 4.10 крб. Попри боротьбу з “нетрудовими доходами” і “спекуляцією”, тіньова економіка процвітала, і це лише невелика ілюстрація невідповідності офіційних цін фактичним у СРСР. На пальті був цінник з умовними 70 крб, але треба було дати зверху продавцю, щоб він продав його саме вам. У згаданій статті привертає увагу ще й історія викриття та затримання “спекулянтів”. Міліціонер звернув увагу на громадянина, який ішов із важкою сумкою і простежив за ним, з’ясувавши потім, що в сумці м’ясо. Вдумайтеся: сама наявність тяжкої торби вже викликала підозру. Чи можна вигадати більш переконливий доказ злиднів у країні “розвиненого соціалізму”?


Джерело:

Ф. Ружицький, народний суддя, В. Ширяєва, Н. Козак, народні засідателі Ленінського районного нарсуду м. Києва. М’ясники. Молодь України. 1986. 7 вересня, №172 (15505), С. 2.

Український кризовий медіа-центр

Залиште коментар

ten − five =