Розмивання відповідальності

Незважаючи на хронічну політичну амнезію українців, сподіваюся, усі пам’ятають меседж президентської кампанії Зеленського «кожен з нас президент». Партія «Слуга народу» на місцевих виборах вирішила продовжити креативну лінію і взяла гасло «Україна – це ти». Заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Євгенія Кравчук послалася на те, що зазвичай агітують голосувати за партію, а «Слуга народу» просить голосувати за себе, бо «влада в тисячі громад має належати мільйонам їхніх мешканців».

З одного боку, обидва меседжі доволі правильні. Вони закликають до повалення патерналізму, взяття відповідальності за усе, що відбувається, у свої руки, апелюють до політичної зрілості та активізму. З іншого боку, для всіх перерахованих якостей влада зайва. Не потрібно ні президента, ні голови ОТГ, щоб бути самодостатнім, активним громадянином, взяти справу у свої руки і проявляти активізм. Для чого влада справді потрібна – так це для виконання своїх обов’язків (наглядових, регуляторних, захисних). За їхнім виконанням ідуть наслідки, а за наслідками – відповідальність. А кого притягувати до відповідальності, якщо усі ми влада?


  • Запрошуємо читачів також пограти у інтерактивну першу політичну гру від Uchoose, у якій можна випробувати свої сили у якості президента, прем’єра, голови ОТГ або депутата. 
  • Долучайтеся до наших сторінок у соцмережах FacebookTwitter та Telegram.

Журналіст

Залиште коментар

14 − 4 =