Шаг

“Національний банк” пропонує карбувати шаги, замість копійок. Копійка – російська назва монети, що походить від слова “копьё”, тобто спис. На російських копійках було зображення вершника зі списом. Дивно, що, запровадивши давню національну валюту гривню, ми досі не позбулися імперських копійок. Копійки ходять лише в Росії, Білорусі, так званій “Придністровській Молдавській Республіці” та… Україні. Така собі компанія.

Шаг – наша стара розмінна монета. Є кілька версій його походження, наприклад, від слова “сягати” або від “шилінга”. Та найпереконливіший висновок, що “шаг” – від перського “шагін”. Такі монети потрапили на Південь України разом із впливом османів. Проте так чи інакше за багато століть “шаг” став питомо нашим. Це слово часто трапляється у творах українських класиків і народних приказках. Ось у Шевченка дівчата вмовляють кобзаря заграти для них: 

“Діду, серце, голубчику,

Заграй яку-нéбудь.

Я шага дам”. — “Я — черешень”. 

Запровадивши шаги, замість копійок, ми буквально викинемо російський спадок із кишень. Аргументи проти цього рішення, як кажуть, і шага не варті.

 

Український кризовий медіа-центр

Залиште коментар

one × one =