Синдемія

У рубриці #дваабзаци ми знайомимо читачів з різними явищами. На жаль, зараз нам усім довелося на собі відчути, що таке пандемія. А ось ще один термін з цієї неприємної сфери – синдемія. Ці #дваабзаци не для паніки, а для кращого вивчення теми на вимушеному карантинному дозвіллі.  


Синдемія – це одночасне поширення епідемій різних хвороб у межах однієї популяції. Цей термін запровадила американська професорка антропології Мерілл Сінґер у середині 90-х. Синдемії розвиваються за умови слабкого імунітету, бідності, стресів, насилля. Приклади можливих синдемій:  коклюш, грип і туберкульоз; СНІД та інші венеричні захворювання і т.д. У ширшому контексті синдемією називають поєднання не тільки хвороб, але і явищ, як от брак їжі, зміна клімату, соціальна нерівність.

Деякі синдемії у широкому значенні цього поняття мають причинно-наслідкові зв’язки. Наприклад, низька політична свідомість і популізм, правовий нігілізм і корупція, брак естетичного виховання і нищення публічного простору, непродумана комунікація і паніка, пропаганда і викривлена колективна свідомість. Отже, щоб побороти наслідкові явища, треба впоратися з причинами.

Журналіст

Залиште коментар

seventeen + fifteen =