Тренди на 2022
Уже минула пора підбиття підсумків 2021 року, усі успіхи та невдачі проаналізовано, відсвятковано і проплакано. Однак певна аналітика має трошки довший цикл актуальності, ніж підсумкові дописи у соцмережах. Ідеться про аналітику трендів.
Тренди за своєю природою штука інерційна, вони не з’являються і не зникають раптово. Тому тенденції, означені у 2021 році, будуть точно актуальними і в році 2022.
CEO компанії Trend Hunter Джеремі Гутще зазначає, що Ренесанс почався після пандемії чуми, розквіт 1920-х – після епідемії іспанки, тож постковідні часи – це вікно можливостей.
Його компанія – це найбільша трендова платформа світу з 15-річним досвідом, що створила понад 10 тис. аналітичних звітів. Ось ключові напрями, які виділив Trend Hunter на найближчий період. Їх можна умовно згрупувати у три категорії:
Постпандемічна реальність
Зростання секторів товарів і послуг, що полегшують роботу з дому, роботизація сфери обслуговування та захист її працівників (щоб уберегти від поширення хвороб), тренд на активний відпочинок на відкритому повітрі (щоб уникнути заражень), подальший розвиток онлайн-торгівлі (сервісів безпосередньої торгівлі від виробника до споживача, зокрема, фермерських продуктів), розвиток різноманітних трекерів здоров’я, популярність програм, що обмежують цифровий ужиток (трекери проведеного часу онлайн, програми, що борються з розпорошенням уваги, бездумним скролінгом) тощо.
Екологічність
Виробництво товарів, що швидко розкладаються і не завдають шкоди довкіллю: коркові чохли для ноутбуків, органічні чохли для смартфонів, кросівки з водоростей і бананових шкурок, маски для обличчя з кави, косметика зіро-вейст, використання в їжі, зокрема, для тварин, інвазивних біологічних видів (що неконтрольовано розмножуються); 3D друк міцних та екологічних будівельних матеріалів, взорування на голубі зони (місця на планеті, де люди мають найдовшу середню тривалість життя).
Інформаційні технології
Попит на технології, що забезпечують приватність (блокують збір даних і відстежування), логістика із застосуванням штучного інтелекту, розвиток фінтеху (віртуального банкінгу), p2p соцмереж для груп із вузькими інтересами (наприклад, для людей, що борються із залежностями, або які пережили втрату тощо), розвиток метавсесвіту (віртуального світу доповненої реальності), мистецтва токенів NFT, соцмереж виключно звукового контенту.
Цікаві тренди можна також відстежувати у дослідженні авдиторії Instagram. Воно важливе хоча би тому, що у цій мережі сидять переважно представники покоління Y і Z. І якщо цінності та пріоритети першого уже більш-менш вивчені, то друге, яке зараз виходить на арену активного соціального життя, не настільки досліджене.
Перш за все, Instagram – це соцмережа для візуального контенту та селфі, а отже, способи самопрезентації тут доволі ключовий фактор.
У поколінні Z аналітики виокремлюють чіткий тренд відходу від стандартних канонів краси з великою кількістю косметики та фільтрів. Фіксується тенденція до стильового нестандартного самовираження, укріплення різноманітних ніш, на кшталт дарк академія, гоблінкор і т.д. (50% підлітків підуть у цьому напрямку).
Цінуватиметься мінімалізм у косметиці та натуральна краса.
За цим трендом стоїть велика стурбованість екологічними питаннями. Підлітки та молодь віддають перевагу натуральній та екологічно нешкідливій косметиці (третина молоді підтримає цей тренд у 2022 р.)
Екологічність також обмежує споживацтво і стимулює ринок вживаних товарів, апсайклінг тощо. У мережі стрімко зростає сектор торгівлі вживаним одягом. 23% користувачів мережі, за прогнозами, купуватимуть секонд, а 24% продаватимуть власні непотрібні речі онлайн.
Торгівля через соцмережу також у тренді, це один із ключових торгових майданчиків для підлітків.
Серед музичних уподобань аналітики виділяють чітке зростання музики з графічним супроводом та стрімінгових концертів (через пандемію). 41% користувачів мережі зараховують себе до фанатів музичних виконавців, 70% підлітків прагнуть нових музичних вражень у соцмережах. Танцювальні челенджі цікавлять третину підлітків.
Окрім самовираження, торгівлі та розваг, ще один важливий аспект соцмережі – інфлюенсерство.
Чотири п’яті користувачів погоджуються, що соцмережні інфлюенсери важливіші за традиційних. Причому користувачі зазначають важливість саме мікроінфлюенсерів, що послідовно дотримуються власних світоглядних позицій, а не макроінфлюенсерів, що намагаються сподобатися усім.
Додаткові світоглядні риси покоління Z, які виділили аналітики Instagram, – це втрата позицій вищої освіти (молодь віддає перевагу живому досвіду над академічною теорією), перевага цікавості роботи над розміром зарплати, небажання вигоріти. Це покоління доволі чутливе до соціальної несправедливості, воно активно включається у громадсько-політичне життя.
Через пандемію зросла популярність оптимального та екологічного облаштування житла, домашньої фізкультури, кулінарії, геймерства, піклування про психологічну рівновагу, торгівлі віртуальними товарами, на кшталт NFT.
Сподіваємося, Україна також зможе влитися у світові тренди та перейматися екологією, вигоранням, роботизацією сфери обслуговування та метавсесвітом, а не військовою загрозою з боку сусіда.
- Перевірте себе у квізах від Uchoose. 🥇
- Грайте у Першу політичну гру. 🗳
- Грайте в Антикорупційну інтерактивну гру “Непідкупність”. 💵
- Відкривайте нові терміни у #дваабзаци. 👈
- Читайте інші цікаві матеріали на нашому ресурсі. 📖
- Долучайтеся до наших сторінок у соцмережах Facebook, Twitter та Telegram. 👍