Вулиця Марії Приймаченко

Російський фашизм значною мірою замішаний на культі смерті. Пропаганда возвеличує найбільші поразки із найбільшими людськими втратами, виправдовує і заохочує смерть. До “побєдобєсія”, пов’язаного із Другою світовою, найбільш розкрученою була Бородінська битва 1812 року і “перемога” над Наполеоном шляхом розгрому власної армії, панічної втечі та спалення Москви. Такі ж казки про “жест доброї волі” або “передислокацію військ” ми чули, коли росіяни тікали з-під Києва чи з Харківщини. Культ Бородіно насаджувався через літературу, образотворче мистецтво, пізніше через кіно. По всьому СРСР продавали “Бородінський” хліб, і, звісно, були Бородінські вулиці. Днями у Чернівцях на одну таку стало менше.

Тепер це вулиця всесвітньо відомої художниці-наївістки Марії Приймаченко. Знищуючи Київщину в лютому 2022 року, росіяни знищили й Іванківський історико-краєзнавчий музей, де серед інших експонатів зберігалися й роботи Приймаченко. На щастя, 14 її картин музейникам вдалося врятувати. Невдовзі українське військо розгромило окупантів під Києвом. Російська армія кинулася навтьоки, а пропаганда на ходу почала вигадувати смішні пояснення, чому це не поразка, а мудрий крок і успіх. 

 

Український кризовий медіа-центр

Коментар

  • Оксана

    30.09.2023

    Хіба правильно писати ПриЙмаченко? А не Примаченко?

    • Твоя Редакція

      02.10.2023

      Мистецтвознавці про це досі сперечаються: Примаченко чи ПриЙмаченко. Сама художниця підписувала свої роботи – без літери Й. Але в державних нагородах її записували – Приймаченко, також запевняють, що Примаченко – це зросійщена версія прізвища . Тобто, зустрічаються обидва варіанти.

Залиште коментар

2 × five =