Борімося – поборемо!

14 день війни з російським окупантом, день народження Шевченка, весна.

Хочу, як редакторка Uchoose трохи поговорити про інформаційний фронт, який на даний момент є дуже важливим фронтом нашої перемоги, і нагадати 10 хороших і надзвичайно хороших новин на сьогодні.

Хороша новина №1: ми переможемо! Тут нема сумнівів уже ні в кого. Ні в Українців, ні в Грозєва з Bellingcat, ні в західних аналітиків, ні в української бабусі з сокирою, ні, тим більше, в наших воїнів. Коли я в перший день війни казала західним друзям, що ми переможемо, вони так дуже сумно мені посміхалися зі сльозами на очах, зараз вони перекладають наші меми своїми мовами, титрують наші відео, тиснуть на Парламенти своїх країн і долучаються до інформкампаній. Питання, чи ми переможемо, навіть не обговорюється – всім відомо, що так.

Неймовірно хороша новина №2: вперше за роки Незалежності Україна повністю суб’єктна в інформаційному полі. Сталося те, про що всі говорили роками – треба не боротися з рос меседжами, а формувати свої, не відповідати на кожен їхній рух і пук, а валити свою правду. Зараз весь світ слухає, що каже Україна, а рашка бігає зі своїми пропагандистами, від яких вже шугаються всі нормальні люди, як від чумних. А це тільки початок!

 

 

 

Хороша новина №3: рашці скоро прийде розкішниця, хоч і дуже не хочеться вживати це красиве українське слово для опису їхнього майбутнього. Це говорять уже їм із кожної праски їхні ж аналітики, олігархи і бізнесмени, яким вдалося колись вчасно втекти. Чичваркін нещодавно в якомусь ефірі назвав це «полноє обніщаніє, полноє». Так, русскій человєк упоротий і п’яний, тому поки не до всіх ще це дійшло, а деякі санкції стануть відчутними трохи пізніше, але найрозумніші вже заметушилися, і то сильно). Поки ватні імперці лікують і борються на своїх диванах із вигаданими ними ж фашистами, але холодильник починає сильно наступати на телевізор, а коли холодильник або телевізор зламаються, то виявиться, що навіть ці улюблені предмети інтер’єру замінити вже нема чим.

Неймовірно хороша новина №4: після перемоги Україна буде найбільшим інвестиційним проєктом цілого світу. Тут нема сумнівів. Ніякі полонені тут нічого відбудовувати не будуть – тут будуть натовпи іноземних архітекторів, фондів, грантів, митців, істориків, військових, волонтерів. Ці рукосракі полонені не потрібні своїй країні, але і нам вони не здалися. Після перемоги можливості кожного українця будуть фантастичні! І це я нічого не перебільшую. Тому вже сьогодні думайте про це, мрійте, формуйте свої професійні списки, рамки, проєкти, які будуть важливі після перемоги. І скажу вам невеличкий секрет – вже є люди, які над цим працюють. І над Гаагою, і над репараціями, і над візією майбутньої України. І це тільки початок! Помітили, які у нас з рашкою різні початки майбутнього? Отож)

Хороша новина №5: сьогодні всі українці – це воїни світла і правди! Ми показали таке внутрішнє багатство, яке закохало в себе весь світ. Ми переживаємо дуже-дуже складні часи. Важко всім, на кожному етапі, на кожному відрізку роботи. І тим, хто залишився, і тим хто поїхав, і тим хто в підвалах, і тим хто в чергах або в чужих людей, і тим хто в окупації, і тим хто на переговорах. Але хороша новина тут, що ми єдині та ми маємо ВСІ в серці вогонь свободи вкупі з міцним підґрунтям гуманізму. Лють до чужих і доброта до своїх – це зараз наша найбільша зброя. Ми люди, ми поводимося людяно і благородно. Сюди теж цілить окупант, пробуючи нас розділити, розбити на групки за інтересами, посіяти сумніви, АЛЕ тут він теж «вигорить», як і на полі бою). Пам’ятайте про це, будь ласка! До своїх – теплоту і розуміння! Навіть якщо ви теж на нервах, навіть якщо здається, що комусь легше або комусь більш пощастило – це все фігня і від лукавого. Тільки підтримка, тільки доброта, тільки спроба зрозуміти або поспівчувати. Не давайте ні краплини вашої люті пролитися НЕ на ворога. Та бабуся, яка штовхнула вас у черзі – не хотіла штовхнути вас, просто в неї не було під рукою банки огірків/помідорів, щоб збити русскій дрон. Той коментатор, який написав вам «ага, перевзувся, а раніше за того/цього топив» – просто ще не знає, як підтримувати DoS-атаки на рос сайти та постити світлини воєнних злочинів рашки на Google maps. Ми в стресі, але ми всі разом, і щодня, коли нас намагаються роз’єднати – ми цього не допустимо. Всі працюймо на своїх ділянках, всі підтримуймо один одного, і всі лютуймо до ворогів всіма можливими і неможливими способами!

Не ведіться на психологічні атаки ворога – вони зараз дуже посилилися, через те, що ворог, для якого людина – це порожній звук, поклавши тисячі своїх солдатів і офіцерів, таки окупував деякі містечка й проводить там терористичні дії. Вони намагаються розказувати Українцям, що їх кинули, що про них забули, розсилати панічні повідомлення їхнім близьким. Це агонія ворога! Вони нічого не вміють більше, ніж залякувати та брехати – не піддавайтеся на це, дуже прошу вас! Тому що – дивися неймовірно хорошу новину №6. 

Неймовірно хороша новина №6: українські військові найкращі, їх багато і їх не подолати! ЗСУ, прикордонники, ТРО, СБУ, поліція, ДСНС, спеціальні підрозділи, зараз уже й іноземний легіон – це сила силенна СИЛИ! Наші леви і наші котики одночасно. А за ними десятки-сотні тисяч волонтерів з бронежилетами, ковалів з їжаками, молоді з коктейлями, фермерів із каністрами, дітей із маскувальними сітками, художників із плакатами, хакерів із таємними матеріалами, громадських діячів з інтерв’ю та статтями всіма мовами. Легіон захисників, які нікого і ніколи не полишать у біді. Веселі, кмітливі, дотепні, красиві, сміливі, люті й вмілі у своїй справі – захищати всіх нас. Вони вже показали, що вміють у тактику, і вміють у стратегію, вони вже показали, що не тільки безстрашні в прямому бою, а і хитрі в плануваннях операцій. Вони не зрадять, не здадуть, не забудуть і ніколи не пробачать жодної сльозинки наших жінок і дітей і не віддадуть ворогу жодного сантиметра нашої землі. Щодня приходять тривожні новини (хоча позитивних новин приходить більше), АЛЕ щодня я знаю, що наші впораються, тому що вони зараз найкращі воїни Європи, тому що вони вже розбили мильну бульбашку уявлення про велич русской армії, якою пу залякував цілий світ, тому що ми всі віримо в них.

 

Хороша новина №7: ця війна – це, певно, єдина війна у світі, яка має настільки потужний підтримуючий компонент гумору і жартів. Українці виявилися справжніми козаками, які пишуть листа турецькому султану – вони не здаються і ще мають час надихати всіх інших жартами і міцним слівцем. Знаходьте для себе позитивний контент, його зараз дуже багато. Це і Юра Гудименко з його різко-гумористичними постами і відео зверненнями щовечора, і Валерій Маркус, який майже муркотить з окопу під обстрілами, і губернатор Миколаївщини Кім – «доброго вечора, ми з України» (каже, сьогодні сніг випав, для мисливців дуже добре), і ютюб програма «Не сцять», і надихаючий контент Ukrainers, і виступи Рєзнікова, і усмішки Залужного – дуже-дуже багато зараз є позитиву і на нього варто звертати увагу. Надихайтеся, смійтеся, діліться.

 

Хороша новина №8: там де ви є – ви найбільш потрібні! Хтось робить більше, хтось робить менше, всі хвилюються, що роблять замало, у всіх почуття провини – насправді, всі роблять дуже-дуже багато! Мама, яка піклується про своїх дітей – робить неймовірно важливу річ для України, чоловік, який не вміє воювати, але кермує потягом чи працює на заводі – робить дуже важливу річ для України. Художник, який малює, перекладач, який перекладає, письменник, який пише, фермер, який сіє, пекар, який пече, господиня, яка приймає біженців, студент, який фігачить патріотичний тік-ток, філософ, який вже думає над Україною майбутнього, правник, який збирає документи – всі роблять дуже-дуже багато саме для війни і для перемоги! Почуття провини призводить тільки до розчарувань і фрустрації, об’єктивна задоволеність собою призводить до рівноваги, ефективності та можливості надихатися всіма Українцями, які є поряд. Зараз ніхто не уявляє, скільки всього роблять українці і в тактичній, і в стратегічній перспективі. Якщо вам здається, що щось точно не робиться або робиться неправильно – майже 99%, що таки робиться, і таки успішно. Ми колись дуже-дуже багато прочитаємо книжок про цю війну, і дуже приємно здивуємося)

 

Хороша новина №9: ми вже майже всі вивчили основні правила інформаційної гігієни в умовах війни, але трохи нагадаємо.

– Не піддаємося паніці та психологічному тиску ворога. Шлемо всіх панікерів і «доброжелатєлєй» з рашки в напрямку їхнього корабля. Не треба нас рятувати – нас рятує наша армія, наша держава, мільйони Українців і союзників. Себе най рятують)

– Максимально поширюємо інформацію про війська ворога. Не поширюємо, не фотографуємо та не обговорюємо пересування нашої техніки і наших військових.

– Про техніку ворога повідомляємо сюди: @stop_russian_war_bot

 Про мітки повідомляти сюди: @ukraine_avanger_bot. Ці боти вже допомогли не один раз і не сто.

– Нічого не пишемо про наші військові втрати, де можемо поширюємо про втрати ворога. Після перемоги всі наші Герої будуть увіковічені, ми будемо оплакувати кожного і не покинемо їхніх родин.

 – Максимум доброти до наших, максимум люті до ворога. Якщо ви виливаєте лють на ворога в публічному просторі – трохи страхуйтеся, соціальні мережі нині поблажливі, але все таки блокують. Шукайте метафори)

 – Користуйтесь перевіреними джерелами. Тут все зрозуміло, АЛЕ є нове правило – зараз багато паніки і фігні розповсюджується через групи продажу або за інтересами у ФБ. Вийдіть звідти або жалійтеся на такі публікації. Вчора навіть у групах з етноестетики та культури було пекло і залякування.

 – Максимально підтримуйте людей у тимчасовій окупації, в тому числі інформаційно. Зараз всі, в кого близьких тримають у заручниках орки – найулюбленіша ціль рос пропаганди. У них такий викривлений гумор, але їм теж треба вказати напрямок корабля. Вся інформація про евакуації є публічною, всі таємні обіцянки евакуацій – великий ризик, перш за все, для ваших близьких.

 – Перепощуйте якісний і правдивий український контент. Його зараз багато. Це теж корисна робота. Хто знає мови і має багато іноземних друзів, – перекладайте, висилайте, просіть про поширення.

 

Неймовірно хороша новина №10: Українці прекрасні! Наша Україна прекрасна, а буде ще кращою! Слава Україні!

 


*фото з обкладинки:  Vadim Ghirda, Emilio Morenatti

Художниця, кураторка

Залиште коментар

three + twenty =