Хороші росіяни

Під час російсько-української війни, зокрема повномасштабної, архітектура російського інформаційного простору, що вдавала різноманіття і плюралізм думок, із тріском розвалилася. Маски впали, і навіть маститі ліберали дуже часто не складають тест на брак імперіалізму в мисленні. Дійшло навіть до того, що «хорошими росіянами» почали називати мертвих росіян. У Росії, звісно, відбуваються якісь прояви незадоволення політикою Путіна, але вони радше стосуються страху за власну шкуру, а не світоглядної незгоди. Переважна більшість населення надалі підтримує лінію вождя.

Отже, опозиції та лібералів у Росії нема. Уже майже 10 місяців усіх влаштовує загарбницька м’ясорубка з десятками тисяч загиблих. Це дає підстави говорити про якусь альтернативну цивілізацію, із західної точки зору, цілком варварську. І якщо далі продовжувати цю логіку, то умовний хороший росіянин – це шляхетний дикун, тобто представник принципово іншої цивілізації, у якому ще збереглося щось людське, з яким можна знайти спільну мову, але, не забуваючи при цьому, що у нього кардинально відмінний культурний код.

 


*на обкладинці використана ілюстрація Максима Паленка

Журналіст

Коментар

 • Руслан

  28.12.2022

  Чоловічі прізвища твердої групи ІІ відміни, що закінчуються на -к, -ко -ук в українській мові (на відміну від московської) відмінюються.
  Тому й прізвище художника варто відмінювати: “на обкладинці використана ілюстрація (кого?, чого?) Максима Паленка”

  • Твоя Редакція

   16.01.2023

   Дякуємо за вашу уважність – виправили)

Залиште коментар

1 × 1 =