Крим 1994

11 вересня 1994 року перший і єдиний президент Криму Юрій Мєшков зробив спробу державного перевороту. Тоді парламент республіки намагався обмежити його повноваження, у відповідь Мєшков спробував його розпустити. Після цих подій рейтинг Мєшкова, що здобув майже 73% голосів на виборах, драматично впав, а вже наступного року українська центральна влада скасувала посаду президента Криму і обмежила автономію півострова.

Станом на 1994 рік проросійські настрої в Криму досягли піку. Люди були розчаровані економічною кризою початку 1990-х і вдавалися до історичного ревізіонізму. Мєшков запровадив на півострові московський час, планував ввести в обіг рублі та вибити подвійне громадянство. По суті, Крим вдалося тоді втримати під контролем України завдяки двом факторам. Єльцин не був зацікавлений у перегляді кордонів, спроба перевороту 11 вересня 1994 року розсварила між собою проросійські кримські сили, і народ у них частково розчарувався.

 


Одну з кращих книг на тему ключових історичних, політичних та соціальних проблем Криму підготував Центр дослідження безпекового середовища “Прометей“.
Книга “Крим за завісою. Путівник зоною окупації”  поширюється безкоштовно та доступна 5 мовами у форматі PDF (українською, англійською, німецькою, турецькою і російською)


Журналіст

Залиште коментар

14 + five =