Огляд головних дискусій у соцмережах за травень 2021

Ми продовжуємо нашу рубрику #FBsrach – огляд головних дискусій у соціальних мережах, який публікуємо щотижня. На сайт викладаємо повний архів за місяць, який складається з 4 тижневих оглядів. Можливо, ці добірки допоможуть вам подивитись на минулий місяць більш загально та відділити інформаційний шум і маніпуляції від справді важливих подій і новин.

Перший тиждень

1 травня – в Україні починаються традиційні довгі травневі вихідні (а отже, трохи стишується активність у соціальних мережах). Цього дня святкуємо Міжнародний день праці, але багато дописувачів в соціальних мережах вже готуються до Великодня і хизуються писанками, кошиками та пасками. У США опублікували стенограму розмови Джуліані з Єрмаком про «справу Байдена», що відбулася у 2019 році. ОП повідомив, що Україна домовилася з Pfizer ще про 10 млн доз до кінця року. Також соціальні мережі згадували дівчинку з мему «Дівчинка катастрофа» – Зої Рот, якій зараз двадцять один рік. Вона продала свій мем за $522 тисячі.

2 травня – християни східного обряду святкують Великдень! Також сьогодні 7 років, як Одеса захистила себе від російської окупації й одесити та гості міста не пустили до себе війну й окупацію. Вітаємо всіх причетних.

3 травня – Глави зовнішньополітичних відомств США й Великої Британії обговорили агресію Росії, а також спільну позицію в підтримці України на тлі останньої російської ескалації. Зеленський у Польщі підписав спільну декларацію президентів Польщі, Естонії, України, Латвії та Литви. Це прекрасна ініціатива, хоча соціальні мережі зачепила частина промови Зеленського, в якій він сказав, що «в Радянському Союзі були свої плюси й мінуси». Доєднуємося до думки, що досить вже рахувати якісь плюси в тоталітарній окупаційній державі, яка системно вбивала мільйони українців. Також соціальні мережі обговорювали інтерв’ю російськомовного блогера з України, який відомий під іменем Івангай Дудю, після якого блогер звинуватив російського інтерв’юера в тому, що той вирізав його згадки про Голодомор, постраждалих рідних від НКВД тощо. Ну що тут скажеш – російські ліберали такі ліберали.

Другий тиждень

5 травня – продовжуємо обговорювати «плюси/мінуси» совка, про які сказав Зеленський у промові в Польщі (нагадуємо – «плюсів» у тоталітарних країнах і окупаційних режимах не буває!) Також цього дня соціальні мережі обговорювали, що Вірастюка не зареєстрували народним депутатом після досить резонансного голосування на окрузі 87; також говорили про новий проєкт від усесвітньо відомого архітектурного бюро Shohetta з Норвегії, яке буде створювати концерт-хол «Рошен»; соціальні мережі обурювалися прибуттям російського репера Басти в Київ.

6 травня – держсекретар США Ентоні Блінкен приїхав у Київ. Також до Києва приїхала Вікторія Нуланд. Блінкен і Нуланд зустрічалися із Зеленським і з головою Парламенту. Зеленський після зустрічі сказав: «Я вражений, що команда прекрасно орієнтується в тому, що в нас відбувається. Прекрасно знає всі деталі. І це великі плюси, хоча в деяких питаннях, напевно, це і мінуси» (от щось останнім часом у нас всюди ці «плюси/мінуси»). Також він повідомив, що обговорювали міжнародну політику, війну та корупцію. Резонансна історія для обговорення сталася в Тернопільській області. У селі Глеваха чоловік завдав поранення, від яких помер один із п’яних нападників, які прийшли до нього додому і погрожували йому та його матері. Соціальні мережі обурювалися, що поліція вважає цю справу «умисним убивством», а не самообороною. Через бурхливі дискусії про справу висловився навіть Аваков, який сказав, що інцидент буде розслідувати Головне слідче управління. Також соціальні мережі цього дня розглядали світлини постерів у одеській «Реберні», які обурили одеситів. Обговорювали гумор плакатів і те, чи можуть такі жарти когось образити, а пізніше і досить конформне рішення власників змінити дизайн ресторану. Тим часом Нафтогаз повідомив про прибуток 12,6 млрд грн за підсумками першого кварталу.

7 травня – День піхоти. Слава Українським героям! Блінкен і Нуланд зустрічалися з керівниками парламентських фракцій, а також із представниками громадянського суспільства й інституцій. Степанов повідомив нам, що ми вийшли з «третьої хвилі» коронавірусу, а США, за словами Блінкена, думають, яке додаткове озброєння можна надати Україні. Тим часом соціальні мережі обговорювали свіжість світлини Блінкена і Порошенко, яку п’ятий президент виклав у фейсбук, а також свіжу облаву Facebook на ботоферми по всьому світу (згідно зі звітом, в Україні деякі ботоферми асоціюють із партією СН).

8 травня – День пам’яті та примирення. Весь світ і Україна в цей день згадує страшні жертви, до яких призвела Друга світова війна. Ніколи знову! Зеленський з послами ЄС і G7 на Луганщині. Соціальні мережі обговорюють, що Україну не запросили на Саміт НАТО, який відбудеться в липні, а також два світоглядні скандали з двома Анастасіями: DJ Nastia, яка є дружиною Лещенка, поїхала виступати в Росію на фестиваль у клуб Mutabor (і виставила звідти світлини) , а дочка судді Печерського суду Анастасія Константінова обурилася скасуванням концертів Басти і розказує нам свої уявлення про причини анексії Криму. До другого інциденту можна додати, що вже ввечері блогерка буквально зачитала свої вибачення, певно, після політінформації вдома.

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Попри рефлексії трагедії, які за останні роки майже витіснили російське «побєдобєсіє» цього дня, не минулося без акції «Бєзсмєртний полк» на чолі з Медведчуком, а також викриків «Одесса русский город» на акції, асоційованій із партією ОПЗЖ в Одесі. Також СБУ повідомила, що затримала провокаторів, які розвішували в селі Берегово Закарпатської області листівки з погрозами для угорців. Ви, певно, не здивуєтеся, що куратори цієї акції виявилися з Росії. Тим часом на парад до путіна приїхав лише президент Таджикістану, Лукашенко підписав «декрет» на випадок свого вбивства, а в Індії новий спалах коронавірусу. Також цього дня святкуємо День матері та вітаємо всіх наших любих!

10 травня – загострення на Близькому Сході. Із Сектору Гази був здійснений ракетний обстріл Ізраїлю. Відповідальність взяло на себе терористичне угрупування «Ісламський джихад». У відповідь Ізраїль завдав удар по об’єктах ХАМАС. Тим часом в Україні катер берегової охорони США прибув у Одесу, а соціальні мережі обговорювали майбутню зустріч Байдена і путіна, а також розлучення Білла Гейтса. Хоча найбільше цього дня у фейсбуці й інстаграмі було світлин із відпочинку і квітучих дерев на довгі травневі вихідні.

11 травня – Генеральна прокуратура України підписала підозру Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Козаку в державній зраді! У будинку Медведчука обшуки, соціальні мережі обговорюють, чи відбудеться суд над одіозним нардепом, чи він виїде з країни. Сектор Гази масово обстрілює Ізраїль. У соціальних мережах світлини сотень ракет, більшість із яких перехоплює ізраїльська ППО «Залізний купол», хоча ізраїльтяни повідомляють, що жертви від обстрілів є. МОЗ повідомляє, що законтрактувала 42 млн доз вакцин проти COVID-19, які ми отримаємо до кінця року.

12 травня – Медведчук повідомив, що не тікатиме з країни, коли сам прийшов у Прокуратуру (хоча, за його словами, підозру йому там не вручили). По Ізраїлю випустили понад тисячу ракет, є загиблі.

13 травня – 7 років тому Україна остаточно перекрила воду до Криму через анексію півострова. Наразі цей захід поки лишається найбільш ефективним способом тиску на російську окупаційну владу Криму. Соціальні мережі обговорювали візит Тарути в Росію, який, за його словами, він вважав візитом у Білорусь (?), анонсовані довгострокові контракти ЗСУ (які отримали багато критики та стратегічні зауваження від військових і експертів у соціальних мережах), а також неймовірну історію воскресіння бджіл на «Укрпошті». На останній новині трохи зупинимося, бо мають бути в нас у огляді і хороші новини – «Укрпошта» прийняла в пасічників Закарпаття величезну партію живих бджіл для доставки Україною, але дорогою бджоли здохли. Пасічники й «Укрпошта» звинувачували один одного декілька днів, але цього дня бджоли несподівано ожили, чим змінили цитату класика на «мертві бджоли загули». Загули також і гіпотези всіх, хто вангував для Медведчука запобіжний захід у вигляді тримання під вартою – суд вирішив присудити цілодобовий домашній арешт із браслетом. А оскільки дім Медведчука має кілька тисяч квадратних метрів і ділянку в десятки гектарів землі, то соціальні мережі порівнювали утримання Андрія Антоненка і «кума путіна», які виявилися не на користь патріота і військовослужбовця Антоненка.

14 травня – нині в Україні вперше відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. У списку Праведників світу Україна є четвертою за їхньою кількості (2659 праведників), і це дуже важлива частина нашої і світової історії гуманізму серед страшного пекла Голокосту. Також цього дня святкуємо ще один літературний ювілей 2020 року – 150 років від дня народження видатного українського письменника Василя Стефаника. Стефаник – геній короткої прози, майстер слова і тонкий філософ, його твори вражають своїм реалізмом і символізмом водночас. Рекомендуємо відзначити таку дату читанням його творів і нашої невеличкої статті (https://uchoose.uacrisis.org/150-rokiv-stefanyka/). До речі, цікавий збіг цього дня – Республіканська партія обрала до керівництва своєї партії члена Палати представників Елізу Стефаник. РНБО традиційно в п’ятницю оголосила про санкції – цього разу проти 500 «злодіїв у законі», 100+ кримінальних авторитетів, а також розгляд питання державних земель та будинків у Конча-Заспі та Пущі-Водиці. А ближче до вечора з’явилася резонансна новина, що міністр Степанов іде у відставку.

15 травня – День Європи! Вітаємо всіх нас і розвиваємо в собі чесноти європейського відповідального громадянина! Хоча економічні новини в Україні не дуже європейські, а на думку соціальних мереж, дуже совкові – так учора на позачерговому засіданні уряду, без обговорення з бізнесом, було схвалено рішення штучно обмежити вартість пального для реалізації в роздріб. Уже цього дня на більшості заправок зникли з продажу елітні види палива. Ну, що ж, ручні ціни = дефіцит (доведено в СРСР). Ізраїль повідомив, що розгромив будинок одного з очільників ХАМАС і великий склад зброї в Газі. Також цього дня святкуємо день народження Гетьмана Скоропадського. Обговорювалися і анонсовані кандидатури на заміну трьом міністрам – на посаду міністра охорони здоров’я розглядають Віктора Ляшка, на міністра інфраструктури – голову «Укравтодору» Олександра Кубракова, на міністра економіки – очільника податкової Олексія Любченка.

16 травня – День пам’яті жертв політичних репресій. Світла пам’ять усім замордованим!

На сьогодні в Україні підтверджені 2156000 випадків коронавірусу (+2136), вилікувалися 1864593, померли від вірусу – 48184 людей.

І про найголовніше:
На російсько-українській війні 6 травня загинув Товчигречка Дмитро Іванович, старший солдат, механік-водій механізованого батальйону 93 ОМБр. І Коробцов Сергій, військовослужбовець 58 ОМПБр. 7 травня загинув Опришко Юрій Леонідович, молодший сержант 24 ОШБ 53 ОМБр. 8 травня загинув Городніченко Віктор Анатолійович, старший солдат, старший навідник гранатометного відділення взводу вогневої підтримки десантно-штурмової роти 5 БТГр 81 ОАЕМБр. 13 травня загинув Колесник Павло Сергійович, сержант, старший водій мотопіхотної роти 58 ОМПБр.
14 травня загинув Костюков Артем, капітан поліції, оперуповноважений сектору кримінальної поліції відділу поліції № 1 Краматорського районного управління поліції ГУНП у Донецькій області.

Третій тиждень

17 травня – триває протистояння між ОП і мером Києва Кличком, журналісти пишуть, що в Офісі президента підшукують кандидатуру на голову КМДА. Тим часом Зеленський анонсує paperless до Дня Незалежності, а також свою пресконференцію до дворіччя президентства. У соціальних мережах також обговорювали відео судді Чауса, в якому він каже, що планує повертатися в Україну, і що його не викрадали (адвокати і родина вважають, що відео зроблене під тиском).

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Пам’ятаємо! Також цього дня 11 років тому на Януковича впав вінок (гнів українців упав на нього трохи пізніше). Сьогодні також святкуємо День музеїв, і приємно, що цій новині дописувачі в соціальних мережах теж приділили увагу. А головною новиною дня, яку обговорювали в соціальних мережах, стала відставка міністра Степанова (292 голосів «за»). Його місце вангують головному санітарному лікарю Ляшку – спойлер, так воно і сталося. Також ВР відправила у відставку міністрів Петрашка та Криклія. А ввечері досить тихо і навіть без традиційних срачів відбувся перший півфінал Євробачення – від України гурт Go_A з піснею «Шум».

19 травня – депутатом ВР став Аксьонов, депутати блокували трибуну, щоб він не зміг скласти присягу, але він склав її з місця під крики «ганьба» (ця новина обурила багатьох і не тільки у Верховній Раді). Також цього дня Парламент провалив голосування про створення слідчої комісії щодо справи «вагнерівців» (партія СН дала за таке рішення лише 12 голосів). А соціальні мережі захопило обговорення «мавзолею», який на Чернігівщині побудував собі аграрій Леонід Яковишин – там вітражі, мармурові статуї, натхнення від Наполеона і 3 млн доларів на будівництво. Пан Яковишин анонсує, що його «мавзолей» буде відкритим для відвідування, коли він «вже буде в раю».

20 травня – два роки президентства Зеленського і його підсумкова пресконференція, яку провели масштабно на фоні літаків «Антонов» (хоча уважні дописувачі зауважили, що один літак був без двигуна, а інший без крил). На пресконференції Зеленський анонсував святкування 30 років Незалежності (буде парад!), розказував про свої досягнення, погрожував олігархам, а також на запитання чи буде встановлена справедливість до Антоненка й інших фігурантів «справи Шеремета» сказав, що «доказів стовідсоткових, що вони не винні ще немає» (нагадуємо, що презумпція невинуватості каже нам, що докази мають бути у винуватості, а не навпаки). Також цього дня українці святкують День вишиванки, і стрічка соціальних мереж традиційно мала розкішний вигляд! Але не минулося і без скандалу – доки президент був на пресконференції, вся країна обговорювала форму його вишиванки, яка багатьом українцям задалася не вишиванкою, а російською «косовороткою». І хоча пізніше до обговорення долучилися експерти, які розказували, що такі сорочки також могли бути присутні в костюмах українців, але ми, певно, можемо констатувати, що Дні вишиванки поки Зеленському не дуже вдаються. Гарні новини – Кабмін ухвалив постанову, згідно якої в Україні виплачуватимуть компенсації, повертатимуть майно або відшкодовуватимуть його особам, які були репресовані в СРСР, а в Києві відкрили пам’ятник австрійському ерцгерцогу Вільгельму фон Габсбургу, відомому як Василь Вишиваний. І просто розкішна новина під кінець цього напруженого дня – маленькому Дмитрику, якому збирали 2 мільйони доларів на ін’єкцію Zolgensma, їх успішно назбирали (можемо ж, коли не сваримось!) Бажаємо швидкого одужання!

21 травня – сьогодні журналісту Георгію Ґонґадзе виповнилося б 52. Світла пам’ять! Відбулось нагородження переможниці премії Ґонґадзе, нею стала журналістка і телеведуча Мирослава Барчук (вітаємо!) Цього дня відбувалася апеляція Медведчука (суд залишив його під домашнім арештом), а на Подолі культурні діячі й інституції протестували проти поліцейського свавілля під Подільським управлінням Нацполіції. Верховний суд виправдав генерала Назарова, а в САП учетверте закрили справу про «Ротердам+». Відомому радянському фізикові, дисидентові та нобелівському лауреатові Андрію Сахарову могло би бути цього дня 100 років. Цікаво, що Сахаров не був зручний Росії совєтській, і Росії путінській теж не згодився – виставка з його цитатами та фото не пройшла цензуру режиму і не відкрилася до цієї дати. А соціальні мережі знову обговорювали якусь баришню, яка назвала парад вишиванок «парадом бидла», а потім вибачалася і жалілася, що її вигнали з роботи.
22 травня – вечірнє вболівання за Євробачення не оминуло і соціальні мережі – виграла Італія, а Українська пісня посіла п’яте місце. Вітаємо, пісня супер! Обговорювали цього дня також призначення найвищого керівництва Укроборонпрому та звільнення Володимира Горбуліна з Наглядової ради (слово «наглядова рада» дедалі частіше з’являється в наших оглядах – помітили? Думаємо, це не просто збіг).

23 травня – обговорення результатів Євробачення і реакції на нього тривало цілий день. Хто кому дав скільки голосів (Литва – дякуємо!), про що були пісні та де політика в цьому пісенному конкурсі (російські ліберали знову чомусь зневажливо обмовилися про наш виступ, але най це буде на їхній совісті). А ось під вечір сталася жахлива подія, яка сколихнула і соціальні мережі й, на нашу думку, безпекову ситуацію у всій Європі. Самопроголошений президент Білорусі Лукашенко посадив за допомогою військового винищувача і повідомлення про нібито замінування літак, на якому летів колишній редактор каналу NЕХТА Роман Протасєвіч. Літак мав летіти з Греції в Литву, але різко розвернувся і сів у Мінську. Протасєвіча затримали, ще, крім нього, в літак не сіло четверо пасажирів, які, на думку дописувачів, могли бути представниками спецслужб Білорусі. Протасєвічу може загрожувати смертна кара, адже Білорусь єдина країна у Європі, де вона є. Ситуація обурлива і дуже-дуже хочеться, щоб вона об’єднала всіх лідерів демократичного світу в протидії таким викраденням людей. А всім людям доброї волі варто зрозуміти, що тоталітаризм – це не «сильні руки» та стабільність! Тоталітарні режими – це завжди страх, насилля і несправедливість. І коли ми боремося за свободу – ми боремося, щоб цього всього було менше в нашій країні та в цілому світі!

На сьогодні в Україні підтверджені 2183855 випадків коронавірусу (+1334), вилікувалися 1957560, померли від вірусу – 49436 людей.

І про найголовніше:
На російсько-українській війні 17 травня загинув Остапчук Сергій, прапорщик, командир відділення — командир бойової машини підрозділу 128 ОГШБр.

Четвертий тиждень

24 травня – продовження обговорення викрадення Романа Протасєвіча. Авіакомпанії змінюють маршрути, щоб оминати повітряний простір країни-терориста, ЄС і США заявляють про додаткові санкції, а країни одна за одною відмовляються приймати рейси Belavia. Україна також оперативно заявила про те, що готується рішення про припинення авіасполучення з Білоруссю, а з СН виключили Євгенія Шевченка, який їздив до Лукашенка і схвально коментував арешт Протасєвіча. Тим часом опубліковане відео Романа, яке багато обговорювали в соціальних мережах, зокрема, роздивилися загримовані синці. На відео хлопець нібито зізнається у своїх порушеннях. Кумедна історія вийшла з версіями Лукашенка про «мінування» літака – початкова версія була, що надійшло повідомлення від ХАМАС, але навіть ця організація відхрестилася від фантазій білоруського самопроголошенця і назвала його дії «архаїчним способом мислення». Тим часом в Україні Верховний суд знову скасував протокол ЦВК про визнання Вірастюка народним депутатом, а за аналізом Vox Ukraine, менш ніж 18% ключових фактологічних висловлювань Зеленського на нещодавній пресконференції були правдиві.

25 травня – 95 років тому в Парижі вбили українського політичного діяча та військового Симона Петлюру. Симон Петлюра – військовий і політичний діяч, публіцист, військовий і театральний критик. Організатор українських Збройних сил, член Генерального секретаріату Української Центральної Ради на посаді Генерального секретаря з військових справ, Головний отаман військ УНР, Голова Директорії УНР. Петлюра був убитий агентом НКВС Самуїлом Шварцбардом. Світла пам’ять! Тим часом Саміт ЄС ухвалив політичне рішення заборонити білоруським авіакомпаніям польоти до Євросоюзу. 9 авіакомпаній зупинили авіаперельоти над територією Білорусі: Lufthansa, AirBaltic, Finnair Air France, SAS, Avia Solutions, Wizzair, KLM і LOT. Також у соціальних мережах трохи святкували День філолога, але виявилося, що то якийсь російський день філолога, тому довелося припиняти. Нацбанк погодив призначення Рози Тапанової та Олександра Роднянського членами наглядової ради Ощадбанку за квотами Кабінету міністрів і президента України. Цікаві новини з Криму – у севастопольському театрі «Москва» зібралися купа бойовиків, щоб подивитися фільм «Ополченочка», а замість нього їм почали транслювати український фільм «Позивний Бандерас».

26 травня – День Незалежності Грузії! Вітаємо наших друзів. Пісня українського гурту Go_A «Шум» посіла перше місце в рейтингу світових трендів Spotify. Нацкомісія з державного регулювання енергетики (НКРЕКУ) заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, хоча і чомусь до 1 жовтня 2021 року. Тим часом Лукашенко передумав, що йому писали з ХАМАС, і на пресконференції зараз каже, що йому писали з Швейцарії. А ми в соціальних мережах обговорювали нові плівки Бігуса про Ахметова, «дуель» Мілованова і Бутусова (не питайте), купівлю Dragon Capital «Української правди», звільнення Лани Зеркаль із Нафтогазу, а також послаблення санкцій проти «Північного потоку 2». Також згадували, що цього дня в 2014 році з’явилося повідомлення: «С 7 часов аэропорт Донецк временно приостанавливает обслуживание рейсов. О возобновлении работы будет сообщено дополнительно», – так почалася історія захоплення Донецького аеропорту, а також історія кіборгів і їхньої героїчної служби.

27 травня – анонсований Зеленським «закон проти олігархів» опублікували в медіа і його вже називають законом «проти медіа», тому що дуже багато читачів і експертів бачить у ньому ризики ручного управління, а не реальної деолігархізації. В Україну прибув літак з евакуйованими із Сектору Гази (109 громадян України, 13 громадян Молдови та 4 громадян Болгарії). Тим часом соціальні мережі також обговорювали колаборацію відомої української рекламної агенції Banda з російською агенцією SETTERS, про яку повідомили росіяни (нагадаємо, Banda відома своїми державними кампаніями до Євробачення про окупацію Криму, розробкою бренду України), а також приїзд Порошенка на фронт з волонтерською допомогою та полуницею (традиційно більше обговорювали полуницю, і як сидить каска і бронежилет).

28 травня – у МЗС повідомили, що Зеленський поговорить із Байденом до того, як він зустрінеться з путіним. Кабмін з 29 травня заборонив повітряним суднам із Білорусі використовувати повітряний простів України, а МЗС підготувало санкції проти громадян Білорусі, які підтримують режим. Білорусь, зі свого боку, не підтвердила нам постачання бензину марки А-95, а також поставила режим окремого ліцензування на свої товари. А ще в нас анонсована на вихідні вакцинація всіх, хто зареєструвався в «Дії». Відбуватися вона буде в Міжнародному виставковому центрі в Києві, і вакцинуватися можуть навіть ті, хто не має сімейного лікаря. ВР перейменувала село Голобородька на село Новоселівка, про що трохи попліткували в соціальних мережах з огляду на співзвучність із відомим персонажем Зеленського.

29 травня – Лукашенко зустрівся з путіним. Традиційно попросив грошей і анонсовано їх отримав, за заявами з Москви. Соціальні мережі облетіла новину про те, що 16 річна дівчинка з Горлівки перейшла мінними полями на нашу територію. Історія виявилася правдивою частково – дівчинка каже, що просто заблудилася та зараз перебуває під наглядом психологів і опікою медичних працівників. У Києві стартував 50 фестиваль кіно «Молодість». Фестиваль триватиме до 6 червня.

30 травня – день Києва і соціальні мережі заповнені світлинами каштанів, розповідями про любов до столиці, а також легкою критикою його забудови й інфраструктури сьогодні. Також кияни вакцинувалися і постили світлини черг на МВЦ. А ввечері коло Офісу президента і ще в 11 містах України відбулася акція «Покажи нам справедливість» у справі Сергія Стерненка, якого обвинувачують у нібито викраденні зі спробою заволодіння 300 гривнями. Також цього дня сумна новина – помер Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Таїланд Андрій Бешта. Світла пам’ять!

На сьогодні в Україні підтверджені 2202494 випадки коронавірусу (+1022), вилікувалися 2041082, померли від вірусу – 50536 людей.

І про найголовніше:
На російсько-українській війні 27 травня загинув Польовий Максим Миколайович, майор, заступник командира 15 ОГШБ 128 ОГШБр.


Ми говоримо про медіа гігієну, критичне мислення, логіку і розвіювання стереотипів. Тут ми жартуємо і хуліганимо, малюємо смішні картинки, знімаємо веселі відео і співпрацюємо з найкращими, на нашу думку, авторами. Ми говоримо про складні теми, але не шукаємо простих рішень, а тільки просту і цікаву форму.

Залиште коментар

fourteen − five =