Квітці-Основ’яненку 245

29 листопада 1778 року в Основі (сучасний Харків) у родині колезького радника народився Григорій Квітка. Служив у кавалерії, потім 10 місяців провів у Курязькому монастирі, 10 років був повітовим проводирем дворянства, потім працював головою Харківської палати кримінального суду. Брав активну участь у культурному житті Харкова: член Товариства наук Харківського університету, один із засновників харківського професійного театру, опікувався публічною бібліотекою міста, видавав «Український вісник». Помер у Харкові у 1843 році, де і похований.

У літературі дебютував низкою п’єс російською, але згодом перейшов на українську і написав «Сватання на Гончарівці», «Салдатський патрет», «Конотопську відьму» і «Марусю», яка стала першим прозовим твором, написаним сучасною українською літературною мовою. За назвою рідного села взяв собі псевдо Основ’яненко. У його творчості можна знайти сентименталізм, колорит народних персонажів і нотки абсурду реалій Російської імперії.

 


📌 Читай нас також у Telegram. Підписуйся на канал.

Журналіст

Коментар

  • Альона

    09.12.2023

    Дякую, було дуже цікаво, особливо стосовно псевдо. Надихнуло трохи більше дізнатись про Основу. Загалом дуже люблю цю рубрику, Інформнапалм підказав.

Залиште коментар

four × four =