Огляд головних дискусій у соцмережах за грудень 2021
Ми продовжуємо нашу рубрику #FBsrach – огляд головних дискусій у соціальних мережах, який публікуємо щотижня. На сайт викладаємо повний архів за місяць. Можливо, ці добірки допоможуть вам подивитись на минулий місяць більш загально та відділити інформаційний шум і маніпуляції від справді важливих подій і новин.
1 грудня – перший день зими і сніг у Києві, безперечно, стали важливою частиною дописів цього дня. Зеленський виступав зі своїм щорічним посланням у Верховній Раді, головний меседж якого був, що в Україні все дуже-дуже добре. Також цього дня позитивною новиною, про яку писали багато дописувачів у Facebook, стало присвоєння «Героя України» і нагородження орденом «Золота Зірка» Дмитра Коцюбайла, відомого за позивним «Да Вінчі» (вітаємо!) На Майдані цього дня відбувся мітинг до річниці Євромайдану. Незважаючи на всі повідомлення про «держпереворот» і навіть «тисячу гривень», які дають за участь у ньому, зібралося кілька тисяч українців, які пізніше пішли під ОП. Вимагали відставки Єрмака і критикували кадрову політику Зеленського та події навколо «вагнергейту».
2 грудня – Росія планує заборонити розширення НАТО на Схід, подавши свої пропозиції щодо нового пакту про європейську безпеку. Про це повідомив Лавров, і ми сподіваємося, що світ вже знає ціну цим всім «пропозиціям» від країни-терориста. А в Україні ухвалили бюджет на 2022 рік (дивно, що обговорень бюджету цього року в соціальних мережах майже не було). Також цього дня Кабмін заборонив з 3 грудня в’їзд до України осіб з громадянством деяких країн, де зафіксовано поширення нового штаму коронавірусу «Омікрон». А ЄС тим часом розширив санкції щодо Лукашенка, з чим вітаємо всіх вільних білорусів.
3 грудня – трагічне продовження подій навколо «голодної туси блогерів» – помер директор Будинку вчених, де ця подія відбувалася (наші співчуття!) Олександр Заліско опублікував сторіс зі сльозами, а пізніше його друзі теж опублікували інформацію, що в нього проблеми зі здоров’ям і приїздила швидка. За інформацією «Bloomberg», Туреччина найближчим часом передасть Україні не менше 20-и «Байрактарів». Продовжують надходити тривожні зливи розвідок про наступ Росії на нас у січні. Цього разу німецьке видання «Bild», посилаючись на джерела в НАТО, повідомило, що Росія розглядає план захоплення двох третин України і Києва (тут ми написали дуже багато напрямків, куди може Росія засунути собі ці вологі мрії, але стерли, бо знаємо, що ви можете придумати і свої).
4 грудня – продовжує надходити інформація із Заходу про напад Росії, цього разу про наступ повідомляють видання «The Washington Post» та AP. Тим часом Байден сказав, що не приймає «нічиїх «червоних ліній» після вимог путіна не розширювати НАТО на Схід.
5 грудня – День волонтера! Вітаємо всіх волонтерів! Ви врятували Україну – і ті, хто передавав гроші на фронт, і ті, хто в’язав маскувальні сітки, і ті, хто забезпечував концерти, виставки, бібліотеки на Сході. Усі ви – сила, натхнення і віра в Незалежність України від усіх фантазій країни-терориста, які знову розгулялися. Разом переможемо!
…
13 грудня – заступника голови МВС Гогілашвілі звільнили після скандалу в соціальних мережах, який спричинило відео його хамства на в’їзді до Донецької області. Правоохоронці не впізнали його (а чого мали впізнавати?), і це відео в соціальних мережах зустріло багато критики і жартів. В Україні стартував Національний тиждень читання. Підтримуємо цю акцію, а в соціальних мережах її підтримують багато блогерів, письменників, соціальних активістів (#тижденьчитання). Тим часом Юрій Іздрик переміг у щорічній номінації «Золотий ліфон», яка неформально несеться у соціальних мережах вже декілька років. Також соціальні мережі цього дня радували нас світлинами ваших вечорниць на Андрія та згадкою звичаїв цього дня.
14 грудня – тривожні новини з Білорусі – самопроголошений президент Лукашенко озвучив ідею союзу з Росією, де він хоче врахувати «усі помилки ЄС і залишити все позитивне з Радянського Союзу» Також цього дня Лукашенко засудив Тихановську до 18 років колонії. Україна тим часом веде переговори з Німеччиною про розблокування закупівлі зброї через НАТО (минулого тижня Німеччина заблокувала купівлю нами гвинтівок проти безпілотників та антиснайперських систем). Вийшло нове інтерв’ю Гордона і Богдана, яке спричинило багато обговорень у соціальних мережах. Багато хто з дописувачів зазначає, що інтерв’ю дуже критичне до Зеленського, хоча обоє цих людей максимально багато зробили для його перемоги на виборах.
15 грудня – 58 років тому помер Симоненко, відомий український поет і журналіст. Його побили на вокзалі, і після цього його здоров’я вже не відновилося (звісно ж, і сам Симоненко, і ми сумніваємося, що це були якісь «невідомі» люди, бо, швидше за все, це було сплановане вбивство). Світла пам’ять! На глобальному саміті #OGPSummit, який відбувається зараз у Сеулі, Україна та Prozorro.Продажі здобули найпрестижнішу світову нагороду у сфері відкритого врядування — Open Government Partnership Awards-2021 в категорії Impact Award.
16 грудня – Зеленський зустрівся в Брюсселі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Після зустрічі повідомили, що все було позитивно, але «рік, коли Україна стане членом НАТО не сказали», хоча вплив на це рішення Росії максимально відкинули зараз і в майбутньому. Також цього дня обговорювалося звільнення із ЗСУ колишнього очільника Головного управління розвідки Василя Бурби, ім’я якого асоціюється у більшості зі звинуваченням влади у зриві операції із затримання «вагнерівців».
17 грудня – цього дня маємо основні книжкові премії року: «Книга Року BBC» отримав Артем Чех з його твором «Хто ти такий?», «премію Юрія Шевельова» отримав Андрій Бондар, а «Премію міста літератури ЮНЕСКО» – Сергій Осока. Вітаємо і нехай несеться). Тим часом путін щось там вимагає від НАТО і навіть написав якийсь там документ договору «про гарантії безпеки», який передали у Вашингтон. Надіємося, у Вашингтоні пам’ятають застереження Бісмарка про те, як ставитися до угод з Росією («Угоди з Росією не варті паперу, на якому написані»). Не дуже зрозуміло, що відбувається в партії «Голос»: віцеспікер Парламенту оголосив про зміну голови фракції «Голос», а в партії заявили, що це «рейдерське захоплення».
18 грудня – у Києві засвітили ялинку, і що дивовижно, – цього року якось минулося без срачу, хоча дискусії про Діда Мороза і Миколая перманентно виникали в соціальних мережах цілий тиждень. А тим часом спроби гоп-стопу Росії до НАТО тривають. Зараз Росія вже напряму погрожує Альянсу, мовляв, якщо він не прийме її умови, що Україна ніколи не вступить у НАТО, то вона буде застосовувати «військово-технічну альтернативу» (країна-терорист і риторика така сама).
19 грудня – християни, які послуговуються у святкуваннях юліанським календарем, святкують День Святого Миколая, коли діти отримують свої подарунки і солодощі. Обійшли світлини з подарунками і приготуваннями й наші соціальні мережі. Тим часом читаємо гнівні відповіді Німеччини і Литви на погрози Росії для НАТО, а США та Британія заявляють про безпрецедентні санкції для Росії в разі повномасштабного вторгнення в Україну. Також цього дня деякі українці вже отримали свою «тисячу Зеленського» за щеплення і діляться своїми думками, де її збираються витратити (в нашій милій «бульбашці» переважно на книги).
20 грудня – у Києві «вхурделило», і цьому традиційно соціальні мережі присвятили багато контенту. Але топ-контентом цього дня стала чергова підозра Порошенку. Цього разу в «сприянні діяльності терористичних організацій у справі постачання вугілля з Донбасу», хоча більшість дописувачів все таки бачать в цьому радше політичні переслідування. А українці продовжують витрачати «ковідну тисячу» і за останні дні витратили понад 130 мільйонів на кіно, книги і театр (за інформацією Мінкульту).
21 грудня – знову не змогли обрати очільника САП. Члени комісії не змогли набрати достатньої кількості голосів, не підтримали результати конкурсу майже всі члени, обрані ВР. На «Netflix» вийшов другий сезон «Відьмака», а в прокат виходить нова і заключна частина «Матриці», так що цього дня стрічки були повні оглядів (і почасти розчарувань).
22 грудня – Зеленський перемагає в президентському рейтингу, але «антирейтинг» в нього теж стрімко зростає. У соціальних мережах багато дописів і мемів про жінок, які хочуть стати на військовий облік, з чим не дуже справляються наші військкомати. Мова йде про наказ Міноборони, в якому перелічуються понад 100 професій, які зобов’язують жінок стати на облік військовозобов’язаних (серед цих професій є, зокрема, журналістська діяльність). Наказ видали, а що конкретно робити – не пояснили, і тому українки з властивою нам наполегливістю шукали відповіді, в тому числі і в соціальних мережах. Також цього дня святкуємо День дипломата і вітаємо всіх дотичних до цієї служби!
23 грудня – путін на щорічній пресконференції сказав, що «Ленін створив Україну», чим дав можливість українцям добре розважитися, придумуючи меми і жарти на цю тему. Із менш смішного – путін також знову говорить про якісь можливі провокації з нашого боку, що може означати лише те, що Росія готує нам провокації сама, щоб добитися ескалації.
24 грудня – у християн, які послуговуються Григоріанським календарем, Святвечір. Також цього дня народився В’ячеслав Чорновіл – український політик і діяч опору радянській окупації. Тим часом очільника САП знову не обрали, а українці перемкнулися на новий серіал «Netflix» «Емілі в Парижі», де одну з героїнь, яка є за походженням українкою, показали дуже не компліментарно і стереотипно. Ми, зі свого боку, все таки звертаємо увагу, що там весь серіал – це максимально стереотипне зображення всіх героїв.
25 грудня – рівно тридцять років тому, 25 грудня 1991 року, СРСР припинив своє існування. Вітаємо всіх вільних людей України та всіх пострадянських країн, які вирвалися з цієї окупації і тиранії. Ракета Ariane V у суботу успішно стартувала з найбільшим і найпотужнішим у світі космічним телескопом James Webb Space Telescope. Це неймовірно дорогий і масштабний проєкт, який, за словами розробників, «розроблений для дослідження таємниць Всесвіту». А в нашому Facebook новий зашквар, цього разу його спричинила світлина мера Львова Садового, заступника міністра освіти Гарбарука та дівчини з максимально відвертим декольте, хрестиком і хутряною шубою. Дівчину звати Христина Тишкун і вона виявилася помічницею міністра освіти. Фото із зустрічі Христина виклала сама у свої соціальні мережі. Тим часом у Пентагоні планують надавати Україні свої оперативні розвіддані про пересування російських військ, а в Генпрокуратурі підписали клопотання про арешт Порошенка.
26 грудня – путін продовжує погрожувати НАТО і всьому світу, розвідка США попереджає, що Росія планує масований та багатовимірний військовий наступ на Україну за участю 175 тисяч своїх військових, погодні умови в Україні погіршуються, зате добові зростання захворювань на коронавірус скорочуються. Тим часом українські соціальні мережі знову обговорюють декольте (цього разу Надії Савченко), а також дивляться новий фільм із Ді Капріо «Не дивися вгору».
І про найголовніше:
На російсько-українській війні 1 грудня загинув Геровкін Валерій Євгенович, солдат, військовослужбовець 93 ОМБр. 2 грудня загинув лейтенант, начальник групи інформаційно-телекомунікаційного вузла військової частини ЗС України (підрозділ та ім’я не уточнено). 22 грудня загинув Гаврик Сергій Іванович, військовослужбовець військової служби за контрактом (підрозділ не уточнено).
Вічна пам’ять Героям і смерть ворогам!
- Перевірте себе у квізах від Uchoose. 🥇
- Грайте у Першу політичну гру. 🗳
- Грайте у Антикорупційну інтерактивну гру “Непідкупність”. 💵
- Відкривайте нові терміни у #дваабзаци. 👈
- Читайте інші цікаві матеріали на нашому ресурсі. 📖
- Долучайтеся до наших сторінок у соцмережах Facebook, Twitter та Telegram. 👍