Популізм. Італія

Популізм перемагає і у Європі. Вибори у Європарламент в Італії виграла права партія «Ліга» (Маттео Сальвіні), чиїм партнером у коаліції є «Рух 5 зірок». Заснований коміком і блогером Беппе Грілло, він переміг на виборах із результатом 32%. Це політик, який виступає за принципи прямої демократії і підтримує невизнаний міжнародною спільнотою референдум в українському Криму… За «Рух» у більшості голосував південь Італії, де криза та бідність – звичні умови. Грілло ж, своєю чергою, обіцяє кардинальні реформи, скасування податків, підвищення пенсій, ну, і таке подібне, яке ми вже багато де чули.

Новий уряд Італії називає себе «урядом змін». Надто голосно, чи ні, проте за час правління популісти вже встигли, зокрема, звинуватити у всіх проблемах Італії Євросоюз («бо італійці щороку віддають туди 20 млрд євро»). У перші 100 днів вони дали багато обіцянок, на виконання яких треба мінімум 100 млрд євро. При цьому матеріальних можливостей у нового уряду мало: заборгованість Італії зараз становить десь 132% ВВП. Це – другий найвищий показник у Європі після Греції. Через те, що в Італії виграв популізм, тепер він буде або керувати країною, або заблокує систему. Сотні тисяч мігрантів можуть бути депортовані, риторика на захист Росії в ЄС посилиться, та й, взагалі, коаліція євроскептиків-популістів у складі двох партій теоретично може стати справжнім кошмаром для ЄС.

📌 Читай нас також у Telegram. Підписуйся на канал.

Ми говоримо про медіа гігієну, критичне мислення, логіку і розвіювання стереотипів. Тут ми жартуємо і хуліганимо, малюємо смішні картинки, знімаємо веселі відео і співпрацюємо з найкращими, на нашу думку, авторами. Ми говоримо про складні теми, але не шукаємо простих рішень, а тільки просту і цікаву форму.

Залиште коментар

fourteen + 8 =