Розлюднення та війна

Цими днями весь світ та Україна застигли в жаху після фотографій та історій з деокупованих Ірпеня та Бучі. Радість від того, що українська армія зараз контролює кордон Київської та Чернігівської областей, змінилася жахливим болем від того, що мерzzотники зробили з українськими містечками за місяць окупації та мародерств. Здавалося, що ні Україну, ні Литву, ні Польщу не можна здивувати звірствами росіян, які за сто років особливо не змінили свій стиль принесення «русского міра», але одна річ читати у книгах та підручниках історії, а інша – бачити все на власні очі. У ХХІ столітті, у Європі, у заможних селах біля столиці незалежної (30 років!) України; у світі, де є НАТО, ООН та багато різних об’єднань, які про безпеку, права людей, цінності та майбутнє. У 2022 році, коли світ обговорює апсайклінг у дизайні, польоти на Марс та друк будинків на 3D принтері, орда мародерів, ґвалтівників рашистів чинять масові розстріли мирного населення, ґвалтують жінок і дітей, мародерять, катують і викрадають людей. У чужій незалежній країні, яку вони зібралися «денацифікувати» та «демілітаризувати» просто тому, що хочуть знову зібрати свій совок, який задовольняв їхні амбіції імперіалізму і терору.

Фото Макса Левіна – українського фотокореспондента, вбитого під Києвом

 

Буча, Київська область, квітень 2022 року

 

Це викликає шок, який навіть неможливо описати словами. Ніхто в сучасному і цивілізованому світі не може знайти слова, щоб описати стан нормальної людини, яка чує ті історії, які розповідають мешканці Бучі. Заціпеніння та ненависть – ось, мабуть, ті почуття, які ми всі сьогодні відчуваємо. Як сказала мені вчора подруга, яка давно вже поїхала з Росії: «Росіяни самі про себе все це розуміють і знають, а іншим розуміти росіян до нудоти не хочеться».

Плакат Нікіти Тітова

 

І це правда – мені теж до нудоти не хочеться копатися і перебирати історичні факти їхнього розлюднення, щоб зрозуміти причини та джерела. «Як мільйони людей перетворилися на людожерів?» – питання, на яке може бути багато відповідей. Тут і хвалена російська культура, яка весь час показувала російську людину такою дуже «особливою» і «духовною», хоча вона за сюжетом зарубувала бабусю сокирою або топила собаку. І трансформація Дня Перемоги на новий символ мілітаризації та оспівування своїх імперських амбіцій. І «можемо повторити» про найстрашнішу війну ХХ століття. І безкарність за злочини в Грузії, Ічкерії, Сирії, Криму, Донецькій та Луганській областях. І відсутність світового засудження терору в Радянському Союзі над окупованими територіями. Адже тільки в Україні це Голодомор з мільйонами жертв, розстріли інтелігенції в Сандармосі, які назвали Розстріляне Відродження (масові розстріли понад тисячі українських митців), депортація кримських татар, табори, заборони на професію і терор для всіх незгодних.

Потворне сучасне обличчя Росії має багато вищирів, які з’явилися не сьогодні і не вчора.

Плакат Анни Сарвіри

 

 

Плакат Максима Паленка

 

І коли ми говоримо, що звірства в Бучі, Ірпені, Гостомелі, Волновасі, Маріуполі не мають жодної воєнної причини, і дивуємось, начебто «безглуздій» жорстокості росіян – ми повинні розуміти, що це не так. Сенс є – просто він дуже страшний та незрозумілий для сучасної людини.

А сенс у тому, що це не путін, і не режим – це вигодоване століттями терору та безкарності бажання вбивати, мучити та ґвалтувати. Знищувати все, що інше, що краще, що не їхнє. Усіх, хто думають інакше, хочуть жити по-іншому, хочуть свободи, краси та щастя. Як мовиться в байці Крилова: «Ти винен лише в тому, що хочеться мені їсти» (знову «велика» російська література).

 

Ілюстрації Олексія Сая

 

Звірства Росії почалися давно і йдуть вони пліч-о-пліч з російською пропагандою, яка сьогодні цинічно просить скликати засідання ООН, щоб «засудити кричущі провокації українських радикалів у Бучі». Як завжди, намагаються перекласти провину на нас, на тих, кого систематично намагаються вбити. У Сирії, коли рашка використовувала хімічну зброю, вони теж розповідали, що це така постановка і «тіла лежать не реалістично».

Але сьогодні їхня пропаганда не має сенсу – весь світ бачить усе в прямому ефірі. Усе документується українськими та міжнародними експертами, сучасна медицина безпомилково визначає причину та час убивства. Ні в кого не вдасться заплющити очі на ці звірства. Навіть ті, хто сьогодні переживає за зростання цін на газ – завтра знатимуть, що вони доплачують за порятунок світу від середньовічного жаху та варварства, від нелюдського режиму, який, якщо його не зупинити сьогодні – завтра захоче вбивати мирне населення в інших гарних країнах.
Автор ExterUA

 

*на обкладинці фото Олександра Ратушняка

Ми говоримо про медіа гігієну, критичне мислення, логіку і розвіювання стереотипів. Тут ми жартуємо і хуліганимо, малюємо смішні картинки, знімаємо веселі відео і співпрацюємо з найкращими, на нашу думку, авторами. Ми говоримо про складні теми, але не шукаємо простих рішень, а тільки просту і цікаву форму.

Залиште коментар

10 − five =