ТОП 12 ЦИТАТ НА UCHOOSE ЗА 2023 РІК

Минув 2023 рік і ми хочемо нагадати ТОП 12 цитат (по одній за кожний місяць), які ставали найбільш популярними серед наших читачів у соціальних мережах Uchoose і протягом цього дуже непростого року змушували замислитись, мотивували та надихали.

 

Січень 

Та виростають з личаків,

із шаровар, з курної хати

раби зростають до синів

своєї України-матері.

Василь Стус — український поет-шістдесятник, перекладач, публіцист, прозаїк, мислитель, літературознавець, літературний критик, правозахисник, політв’язень СРСР, дисидент, член Української Гельсінської групи, борець за незалежність України у XX столітті. 

 

Лютий 

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко — українська поетеса-шістдесятниця, письменниця, дисидентка, лауреатка Шевченківської премії, Премії Антоновичів, Ордену Почесного легіону.

 

Березень 

Думаю, після війни буде багато роботи всередині країни. Маємо розуміти, що треба довести це до логічного завершення. А логічне завершення може бути тільки тоді, коли Росія розвалиться. Практика показує, що з ними неможливо домовлятися.

Дмитро Коцюбайло ( “Да Вінчі”) — український доброволець, лейтенант, командир 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України, Герой України.

 

Квітень 

Всі ми шукаємо, що би ми могли зробити, якби могли зробити. Я мала власне ту ідею, що нічого не можу зробити, але можу спробувати українську пісню післати в світ. Щоб люди почули, щоб люди знали! І тут в Америці, щоб музичні, свідомі люди знали, що то є українська пісня!

Квітка Цісик — американська співачка українського походження

Травень 

Я не бачу такої людини, яка може повести за собою. Але я бачу такий нарід.

Любомир Гузар — український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української греко-католицької церкви

 

Червень 

Деколонізація – це коли ми відкриваємо для себе свою ж культуру. Коли творчість художника заслуговує на увагу не тому, що це “наш Пікассо”, а, бо його творчість є важливою для нашої культури. Бо деколонізація починається з любові. З любові до свого.

Маріам Найєм — українська художниця та культорологиня

 

Липень 

 Українці борються за свій дім, свою культуру, свою мову, свою ідентичність. Але вони також борються за майбутнє всіх нас.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо

 

Серпень 

У світі конфлікту, у світі потерпілих і катів завдання мислячих людей полягає в тому, щоб не стати на сторону катів.

  Альбер Камю —  французький романіст, філософ, публіцист, один із лідерів філософсько-мистецького напрямку екзистенціалізму, лауреат Нобелівської премії з літератури

 

Вересень

 Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мій народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?

 Михайло Коцюбинський — класик української літератури 

Жовтень 

Нова українська генерація… довершить те, що нам не суджено було довершити. Ми віримо глибоко в українське молоде покоління, що прийде після нас.

Роман Шухевич — генерал-хорунжий, Головнокомандувач УПА

 

Листопад 

Нині є прості способи підтвердити, що ти є антифашистом, наприклад, купити українським солдатам аптечки або дрони.

Тімоті Снайдер — американський історик та письменник

 

Грудень

Немає нічого більш втомлюючого, ніж бути присутнім при тому, як людина демонструє свій розум. Особливо, якщо розуму немає. 

Еріх Марія Ремарк — визначний німецький письменник ХХ ст., представник «втраченого покоління». 

 

  

Ми говоримо про медіа гігієну, критичне мислення, логіку і розвіювання стереотипів. Тут ми жартуємо і хуліганимо, малюємо смішні картинки, знімаємо веселі відео і співпрацюємо з найкращими, на нашу думку, авторами. Ми говоримо про складні теми, але не шукаємо простих рішень, а тільки просту і цікаву форму.

Коментар

  • Ярко

    03.01.2024

    Без сумніву, найбільш улюблена цитата від Ліни Костенко – Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову!

Залиште коментар

nine − seven =